امروز : یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد مطرح کرد:

آمادگی کامل استان برای پیشگیری و مقابله با آنفلو‌آنزای فوق حاد پرندگان

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در نشست قرارگاه پدافند زیستی استان گفت: خوشبختانه استان یزد با همکاری و هم‌افزایی همه دستگاه ها، آمادگی کامل و لازم را برای پیشگیری و مقابله با ‌بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان دارد.
آمادگی کامل استان برای پیشگیری و مقابله با آنفلو‌آنزای فوق حاد پرندگان
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ - ۱۲:۵۷ |
کد خبر : ۱۸۵۸ |
اجتماعی

قرارگاه پدافند زیستی استان با محوریت بررسی اقدامات پیشگیرانه در رابطه با آنفلو‌آنزای فوق حاد پرندگان به ریاست "محمدعلی طالبی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و با حضور "‌محمدصادق طهماسبی" مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و اعضای این قرارگاه در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در این نشست بیان کرد: بیماری آنفلو‌آنزای فوق حاد پرندگان سالهای طولانی است که با شدت و ضعف مختلف در جهان مطرح است و در استان نیز با توجه به فرارسیدن نیمه دوم سال و فصل سرما با این بیماری بین برخی طیور مواجه می شویم.
"محمدصادق طهماسبی" ادامه داد: ‌اقدامات و برنامه ریزی های لازم از سوی اداره کل پدافند غیرعامل استانداری، اداره کل دامپزشکی و سازمان جهاد کشاورزی استان برای پیشگیری و مقابله با این بیماری انجام شده تا کمترین مشکل برای سلامت جامعه وجود داشته باشد.
دبیر قرارگاه پدافند زیستی استان افزود: در مهار بیماری آنفلو‌آنزای فوق حاد پرندگان، شناسایی کانون های آلوده و انهدام طیور و مرغ های مبتلا به این بیماری اقدامات سریع و بسیار خوبی در سال گذشته انجام شد و این فعالیت ها با جدیت در سال جاری نیز در حال انجام است.
طهماسبی ضمن تاکید بر مراقبت و کنترل ورودی های استان و شهرستان ها برای جلوگیری از ورود طیور مبتلا از استانهای همجوار به یزد، گفت: لازم است مراقبت های لازم و مورد نیاز از سوی نیروی انتظامی در این رابطه انجام شود.
دبیر شورای پدافند غیرعامل استان در پایان سخنان خود بر برخورد قانونی و جدی با واحدهای غیرمجاز طیور در استان به منظور حفظ امنیت غذایی مردم به عنوان سرمایه های اصلی کشور و جلوگیری از فعالیت‌های این واحدهای غیرمجاز تأکید کرد.
گفتنی در ابتدای این نشست "علی اکبر حداد زاده" مدیرکل دامپزشکی استان گزارشی از فعالیت های انجام شده در راستای پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلو‌آنزای فوق حاد پرندگان در استان ارائه کرد.

telegram2

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

سرویس سیاسی

سرویس علمی

سرویس فرهنگی

سرویس ورزشی